Menu

مجله ماشین

اخبار جدید خودرو

اخبار خودرو داخلی و خارجی

اتومبیل رانی و مسابقات اتومبیل رانی در ایران

اتومبیل رانی

مقدمه

اتومبی‍‍‍ل‌رانی رقابتی مبتنی بر مهارتهای رانندگی است و بر اصل سرعت استوار است. در ایران مسابقه‌های این ورزش در این شاخه‌ها برگزار می‌شود:

1- مسابقه رانندگی سرعت

2- کارتینگ

3- رالی

مسابقات اتومبیل رانی در ایران

 

برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در ایران به اوایل دهه ۳۰ هجری شمسی برمی‌گردد. در آن سالها خارجیان مقیم در کشور با همکاری تنی چند از علاقمندان ایرانی، این رشته ورزشی را پایه‌ریزی نمودند. در ابتدا به‌علت فقدان پیست مخصوص، مسابقات در کوی کن ، فرودگاه قلعه‌مرغی، پارکینگ نمایشگاه بین‌المللی و همچنین اطراف استادیوم آزادی برگزار گردید. بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی و پس از ۱۰ سال وقفه در امر برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در کشور فدراسیون اتومبیلرانی در سال ۱۳۶۹ به همت تنی چند از قهرمانان اسبق کشور در این رشته در کنار فدراسیون موتورسواری تشکیل گردید و از آن سال به بعد به نام فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی به فعالیت پرداخت. در سال ۱۳۷۳ نیز بعد از تلاشهای مستمر مسئولان فدراسیون پیست اتومبیلرانی مخصوص در استادیوم ورزشی آزادی احداث گردید و از سال ۱۳۷۴ نیز این فدراسیون بطور رسمی به عضویت فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) درآمد.

در حال حاضر مسابقات اتومبیلرانی بصورت قهرمانی کشور و در چهار فصل در رشته‌های سرعت (ریس)، رالی، مارپیچ (اسلالوم)، تپه‌نوردی (هیل کلایم) و امدادی برگزار می‌گردد.

با توجه به اینکه رسانه‌های گروهی بخصوص صدا و سیما از فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی حمایت جامعه‌ائی ننموده‌اند اما این فدراسیون از بدو تأسیس اقدام به اجرای برنامه‌های آموزشی و آشنایی عموم به این دو رشته ورزشی نموده است. اجرای کلاسهای آموزشی، فنی و علمی، تشکیل کمیته تحقیقات فنی و مهندسی جهت تست خودرو و قطعات ساخت داخل انتشار مداوم بولتنهای آموزشی در زمینه ورزش اتومبیلرانی و آشنایی خوانندگان آن با جدیدترین دستاوردهای صنعت خودرو تهیه مقدمات انتشار اولین مجله فنی، علمی، تخصصی و آموزشی موتورسواری و اتومبیلرانی در ایران، تألیف اولین دائرةالمعارف جامع اتومبیل (مشتمل بر ۳ جلد و ۳۰۰۰ صفحه) توسط یکی از اعضاء فدراسیون از جمله این اقدامات می‌باشد.

تأسیس کمیته کلاسیک

با توجه به علاقمندان و دارندگان اتومبیلها و موتورسیکلتهای کلاسیک در کشور و اهمیت‌دادن به باز‌سازی آنها، و از آنجائیکه کمیته بین‌المللی کلاسیک زیرمجموعه فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) می‌باشد و کشور ما نیز می‌تواند فعالیت چشمگیری در این زمینه زیر نظر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی انجام دهد کمیته کلاسیک درسال گذشته تأسیس گردید.

برگزاری نمایشگاههای مختلف اتومبیل و موتورسیکلتهای قدیمی و کلاسیک، دعوت از افراد خبره و با تجربه در امر بازسازی اتومبیلها و موتورسیکلتها به کمیته، برگزاری جلسات هفتگی در فدراسیون به منظور آشنایی با علاقمندان و دارندگان این وسایل نقلیه از جمله فعالیتهای این کمیته می‌باشد.

اهمیت برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در جهان

امروزه مسابقات اتومبیلرانی جایگاه خاص و ویژه‌ای در بین مردم و سایر رشته‌های ورزشی پیدا کرده است. پیگیری بیش از یک میلیارد نفر از هر مسابقه (فرمول یک) این رشته پر تحرک را به یکی از پرتماشاچی‌ترین و پربیننده‌ترین ورزشها تبدیل کرده است و یا در جایی که یک راننده مسابقه اتومبیلرانی روزانه بین (۷) تا (۸) ساعت به فعالیتهای بدنسازی و نرمشهای مخصوص برای انجام یک مسابقه دو ساعته در ماه می‌پردازد، این نکته را روشن می‌سازد که اتومبیلرانی واقعاً یک ورزش تمام عیار است و به نظر بسیاری از قهرمانان این رشته انجام آن از سایر رشته‌های ورزشی نیز مشکل‌تر است چون هم احتیاج به بدن ورزیده و هم نیاز به فکر و سرعت عمل بالا دارد. از طرف دیگر مسابقات اتومبیلرانی پیشگام تحولات و تغییرات جدید صنعت خودروسازی در جهان می‌باشد در حقیقت این مسابقات مانند بخشی از یک واحد تحقیقاتی است که کارخانه‌ها و شرکتهای مختلف از قبیل ارائه مدل جدیدی از محصول خود به بازار آنرا در پیستهای مختلف مسابقات اتومبیلرانی به امتحان می‌گذارند و بعد از آزمایشات گوناگون بر روی آنها جواز ورود به خط تولید را دریافت می‌دارند، گیربکس تیپ ترونیک، سیستمهای تعلیق جدا از هم، موتورهای چهارسوپاپه، توربو شارژر و ... که امروزه کم و بیش بر روی اتومبیلها نصب می‌شوند، سالها پیش در میادین مسابقات اتومبیلرانی مورد تست قرار گرفته‌اند. در کشور ما به‌علت عدم آشنایی و نپرداختن بطور صحیح به این رشته ورزشی در شبکه‌های مختلف تلویزیونی و سایر رسانه‌ها فقط به سوانح اتومبیلرانی و برخورد اتومبیلها در مسابقات اکتفا شده است و این فکر در ذهن اکثر مردم بوجود آمده که اتومبیلرانی یک عمل جسورانه و یاد‌آور تصادف و جراحت و مرگ و همچنین آرتیست‌بازی و ویراژهای خیابانی است. اگر این طرز تفکر درست بود در اروپا که مهد این مسابقات می‌باشد، هر روز باید شاهد تصادفات مرگ‌آوری می‌بودیم. بد نیست بدانید که تنها در انگلستان ۵۳ کلوپ و مدرسه اتومبیلرانی فعالیت دارد که خانواده‌ها فرزندان خویش را جهت آموزش به این مدارس می‌فرستند و آنها در آنجا علاوه بر تحصیل به یادگیری فنون و آموزشهای رانندگی می‌پردازند و هنرجویان کم‌کم مدارج متعددی را در این نوع مدارس طی می‌کنند و آماده مسابقات حرفه‌ای می‌شوند.

به هرحال امید است با نگرش درست مردم و مسئولین رسانه‌های گروهی در کشور، به این رشته پر طرفدار ورزشی که بین جوانان بسیار طرفدار دارد بیشتر بها داده شود و صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی کشور نیز که بدنبال ارائه مدلهای جدیدی از محصولات خود هستند از مسابقات اتومبیلرانی نهایت استفاه را ببرند.

 

 

تاریخچه فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی

این فدراسیون در سال (۱۹۰۲) در هامبورگ بصورت اتحادیه کل اتومبیل که بعدها بصورت اتحادیه بین‌المللی کلوپ اتومبیل در سال (۱۹۰۶) شناخته شد تأسیس گردید. اساسنامه آن طی سالهای مختلف تغییر کرده تا بصورت فعلی درآمد. در حال حاضر مقر آن در پاریس می‌باشد. هدف از تأسیس بین‌المللی اتومبیل توسعه و ترتیب حرکت، گردش و یا عبور و مرور وسایل نقلیه جاده‌ای، در تمام کشورها، کمک به حل مسائل روزانه آمد و شد اتومبیلرانان، ترتیب و گسترش مسابقات اتومبیلرانی، حل مسائل فنی و عملیاتی مربوط به وسایل نقلیه موتوری و حفظ منافع اتومبیلرانان می‌باشد.

فعالیتهای این فدراسیون در زمینه‌های مختلف به‌شرح زیر است:

کمیسیون بین‌المللی جهانگردی، کمیسون بین‌المللی ترافیک، کمیسیون بین‌المللی گمرکها، کمیسیون بین‌المللی فنی، کمیسیون بین‌المللی تاریخی، کمیسیون بین‌المللی اتومبیلهای کلاسیک.

تاریخچه فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی(FIA )       

 

تاسیس کانونهای اتومبیلرانی از کشور انگلستان شروع گردید. در سال ۱۸۹۷ کانون اتومبیلرانی سلطنتی (RAC) انگلیس تاسیس گردید و بدنبال آن در مجارستان (۱۹۰۰) ، آمریکا(۱۹۰۲) و نیوزیلند (۱۹۰۳) نیز کانون‌های مشابهی به‌وجود آمدند. با توسعه و گسترش خدمات و فعالیتهای کانون‌های اتومبیلرانی در کشورها و ازدیاد خودروهای تولیدی و همچنین ایجاد انگیزه سفر با خودرو ، پیدایش ایده همکاری فی مابین در کشورهای ثالث در بین کشورهایی که دارای چنین کانون‌هایی بودند شکل گرفت و به‌دنبال آن فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA )در سال ۱۹۰۴ میلادی تأسیس گردید. این فدراسیون به منظور حفظ و تامین منافع سازمانهای اتومبیلرانی و استفاده کنندگان وسایط نقلیه موتوری فعالیتهای خود را آغاز نمود. همچنین این سازمان، بدنه حاکم بر ورزش اتومبیلرانی در سراسر دنیا می باشد.

 

فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی FIA سازمانی غیر انتفاعی است که ۱۶۹ سازمان اتومبیلرانی را از ۱۲۰ کشور در ۵ قاره گرد هم آورده است. کانونهای عضو نماینده بیش از ۱۰۰ میلیون اتومبیلران و خانواده آنان می باشند که این موضوع مایه افتخار FIA می باشد. فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی مسائلی نظیر ایمنی، تحرک و پویایی، محیط زیست و قوانین مصرف کنندگان را فعالانه ارتقاء داده و از منافع اتومبیلرانان در سازمان ملل، اتحادیه اروپا و سایر سازمانهای بین المللی حمایت می نماید

 

 اتومبیلرانی امروز پربیننده ترین ورزش صنعتی دنیا  است .مسابقات فرمول یک این روز ها به صورت زنده  از تلویزیون های سراسر دنیا پخش می شود و البته آمارها از جمعیت  دو میلیارد نفری تماشاچیان تلویزیونی خبر می دهند .تنها  قراردادهای این ورزش پربیننده جزو بالاترین رقم قراردادها میان ورزشکاران سراسر جهان است .

مسابقات ورزشی در سراسر جهان تبدیل به  عامل تعیین کننده مهمی شده است و این اهمیت کار ار به آنجا رسانده که گاه حتی پا از حیطه ورزش نیز فرا رفته و حتی پای  موضع گیری های سیاسی به میان می آید . از آن جمله می توان به عدم رویارویی ورزشی تیم های کشورهایی با ایدئولوژی مخالف و حتی در موارد جدی تر به تحریم مسابقات ورزشی در کشوری خاص اشاره کرد . در این میان اتومبیلرانی به عنوان ورزشی که بیشترین سرمایه گذاری ها و گردش مالی را دارد ، شناخته شده و سبب این امر نیز جذابیت ، هیجان و تبلیغات بسیار زیادی است که در راستای آن صورت گرفته است .